By A Web Design

Panel użytkownika

Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz nowe konto

Pola zonaczone gwiazdką są wymagane
Nazwa
Nazwa użytkownika
Hasło *
Potwierdź hasło *
Email *
Potwierdź email *

Pracownicy Kopalni Soli „Kłodawa” postanowili założyć spółkę pracowniczą, która przejmie udziały w ich przedsiębiorstwie. To wielki sukces projektu „Spółki pracownicze – przepis na sukces”. 

We wrześniu pracownicy dowiedzieli się, że spółka [której właścicielem jest Agencja Rozwoju Przemysłu] zostanie wkrótce sprzedana.

Chcieli wziąć w tym udział.  W zorganizowanym referendum uczestniczyło prawie 94 proc. załogi, z czego ponad 98 proc. opowiedziało się za utworzeniem spółki pracowniczej, która przejmie zakład. Warto przy tym podkreślić, że pomysł poparły wszystkie działające w kopalni związki zawodowe. Działania pracowników popierają także przedstawiciele załogi w organach korporacyjnych spółki. 

Impulsem do działania były wizyty potencjalnych inwestorów, którzy przyjeżdżali oglądać kopalnię. Potem, jak przekazali nam członkowie jednego ze związków zawodowych które działają w kopalni, ARP wykonująca funkcje właścicielskie ogłosiła przetarg na akcje nie informując o tym rady nadzorczej ani zarządu kopalni. 

Obecnie powstała już spółka pracownicza, która skupia udziałowców z całej kopalni. Trwają rozmowy i negocjacje nad możliwym finansowaniem zakupu oraz rozmowy w sprawie rozpoczęcia próby przejęcia kopalni. 

O postępach w działalności załogi i spółki pracowniczej będziemy informować na bieżąco.


O sprawie można także poczytać na stronie www.gornik.info.pl

czy Związku Zawodowego Górników w Polsce Kopalnia Soli Kłodawa

a także zobaczyć materiał przygotowany przez TV Koło

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Joomla Templates by Joomla51.com