By A Web Design

Panel użytkownika

Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz nowe konto

Pola zonaczone gwiazdką są wymagane
Nazwa
Nazwa użytkownika
Hasło *
Potwierdź hasło *
Email *
Potwierdź email *

Niedawno dotarła do nas informacja, że lekarze ze szpitala w Radzyniu Podlaskim chcą przejąć szpital, w którym pracują.

Zwrócili się w tej sprawie do starosty radzyńskiego lekarze ze Związku Zawodowego Lekarzy przy SPZOZ w Radzyniu Podlaskim.

29 maja odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia na którym dyskutowana i przedstawiana będzie propozycja lekarzy.

Nowa ustawa o działalności leczniczej wymusza podjęcie na samorządach decyzji co do przyszłości placówek leczniczych. Muszą zadecydować, czy od przyszłego roku będą chcą nadal zarządzać szpitalami (a tym samym pokrywać ich ew. straty) czy dokonać komercjalizacji placówek.

Wydaje się, że władze powiatu już od jakiegoś czasu wiedzą co zrobić ze szpitalem. Jak możemy wyczytać na stronie internetowej powiatu radzyńskiego: „Zarząd Powiatu na posiedzeniu w dniu 24 sierpnia 2009 roku jednogłośnie przyjął stanowisko w sprawie zmiany formy organizacyjno-prawnej szpitala poprzez postawienie SPZOZ w Radzyniu Podlaskim w stan likwidacji i wydzierżawienie mienia ruchomego i nieruchomego w przetargu nieograniczonym. Tym samym zaproponuje je Radzie Powiatu, jako model docelowy funkcjonowania radzyńskiego szpitala”.

Więcej informacji nt. propozycji lekarzy znajdą państwo tutaj:http://iledzisiaj.pl/index.php/aktualnosci/3037-radzynscy-lekarze-chca-przejac-szpital.html

i tutaj: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120522/PODLASKA/120529877

 

 

 

Joomla Templates by Joomla51.com